Skip to content

23 Old Stirling Road

Warren, NJ 07059

Built 1950

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Oct 13, 2006

Property Information

Block88
Lot18
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class19
Description1S-F
Dwellings1
ZoningR20V
Sq Footage2,071
Acreage0.71

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$311,500
53%
Improvement Value:$271,100
47%
Total Assessment$582,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,831+1.4%
2024$9,692+0.6%
2023$9,633+2.1%
2022$9,437+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$525,000

To: Santos,Arsenio & Luci

Sq Ft2,071DeedBook 5955, Page 1026

Property Built

Built

Year Built: 1950