Skip to content

6 Peach Tree St

Andover, NJ 07821

Built 1971

Last Sale Date
Sep 12, 2017

Property Information

Block400
Lot115
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityByram Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage2,121
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,900
37%
Improvement Value:$173,700
63%
Total Assessment$276,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,344+1.9%
2024$10,156+4.5%
2023$9,719+0.9%
2022$9,636+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1971