Skip to content

20 Sleepy Hollow Rd

Andover, NJ 07821

Built 1974

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block400
Lot154
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityByram Twp
Tax Map Page7.03

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage1,534
Acreage1.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,400
46%
Improvement Value:$142,200
54%
Total Assessment$262,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,808+1.9%
2024$9,629+4.5%
2023$9,214+0.9%
2022$9,135+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974