Skip to content

6 Sleepy Hollow Rd

Andover, NJ 07821

Built 1978

Last Sale Date
Dec 6, 2022

Property Information

Block400
Lot164
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityByram Twp
Tax Map Page7.03

Building Details

Building Class17
Description2 S B
Dwellings1
ZoningR-4
Sq Footage---
Acreage1.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,400
30%
Improvement Value:$271,700
70%
Total Assessment$387,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$13,815+0.7%
2020$13,721+1.8%
2019$13,477+1.7%
2018$13,248+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978