Skip to content

3 19th St

Branchville, NJ 07826

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 3, 1999

Property Information

Block113
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2104

Building Details

Building Class17
Description2SF 2G
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage2,625
Acreage1.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,100
43%
Improvement Value:$175,200
57%
Total Assessment$307,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,139+3.1%
2024$8,866+5.7%
2023$8,389+2.9%
2022$8,150+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986