Skip to content

89 Lower North Shore Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 16, 2011

Property Information

Block136
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2106

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage2,606
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,000
41%
Improvement Value:$159,300
59%
Total Assessment$271,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,068+3.1%
2024$7,827+5.7%
2023$7,406+2.9%
2022$7,195+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965