Skip to content

48 Lakeview Point Ave

Branchville, NJ 07826

Built 1980

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block169
Lot11
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2110

Building Details

Building Class16
Description1 1/2SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,746
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,500
52%
Improvement Value:$101,300
48%
Total Assessment$211,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,299+3.1%
2024$6,110+5.7%
2023$5,782+2.9%
2022$5,617+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980