Skip to content

12 Worthington Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1978

Owner
---
Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Oct 10, 2025

Property Information

Block63
Lot11
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description1 S F 1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,620
Acreage1.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$106,500
47%
Improvement Value:$118,600
53%
Total Assessment$225,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,444+3.2%
2024$6,244+5.9%
2023$5,895+3.1%
2022$5,720+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978