Skip to content

215 Us Highway 206

Branchville, NJ 07826

Commercial

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Apr 30, 2004

Property Information

Block19
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage1.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,000
18%
Improvement Value:$474,000
82%
Total Assessment$575,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,101+3.1%
2024$16,589+5.7%
2023$15,698+2.9%
2022$15,249+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$150,000
DeedBook 2830, Page 78