Skip to content

15 Losey Rd

Augusta, NJ 07822

Built 1820
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 29, 2017

Property Information

Block1
Lot11
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage2,856
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,300
32%
Improvement Value:$192,000
68%
Total Assessment$282,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,396+3.1%
2024$8,144+5.7%
2023$7,707+2.9%
2022$7,487+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1820