Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
18 George Hill Rd
Augusta, NJ 07822
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 16, 2020
Property Information
Block27
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page6.03
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage17.7
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$147,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$147,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,396 | +3.1% |
| 2024 | $4,264 | +5.7% |
| 2023 | $4,035 | +2.9% |
| 2022 | $3,920 | +2.9% |
Property History
No events match the selected filters.