Skip to content

69 Kymer Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1950
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 21, 2010

Property Information

Block42
Lot18
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class45
Description2 S F
Dwellings2
ZoningAR
Sq Footage3,500
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
37%
Improvement Value:$170,300
63%
Total Assessment$270,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,789+3.2%
2024$7,548+5.9%
2023$7,129+3.0%
2022$6,918-11.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950