Skip to content

192 Mattison Reservoir Av

Branchville, NJ 07826

Built 1987

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block42
Lot8.07
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1202

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,248
Acreage1.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,800
48%
Improvement Value:$103,500
52%
Total Assessment$199,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,927+3.1%
2024$5,750+5.7%
2023$5,441+2.9%
2022$5,285+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1987