Skip to content

221 Mattison Reservoir Av

Branchville, NJ 07826

Built 1986

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block68
Lot6
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,248
Acreage2.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,800
48%
Improvement Value:$116,600
52%
Total Assessment$226,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,483+3.2%
2024$6,282+5.9%
2023$5,931+3.1%
2022$5,754+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1986