Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
252 Wantage Ave
Branchville, NJ 07826
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 27, 2018
Property Information
Block44
Lot11
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage21.61
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$48,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$48,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,445 | +3.1% |
| 2024 | $1,402 | +5.7% |
| 2023 | $1,327 | +2.9% |
| 2022 | $1,289 | +2.9% |
Property History
No events match the selected filters.