Skip to content

362 Us Highway 206

Branchville, NJ 07826

Commercial

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Nov 14, 2018

Property Information

Block50
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page1302

Building Details

Building Class---
DescriptionBANK OFFICES
Dwellings---
ZoningCED2
Sq Footage---
Acreage2.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$186,500
35%
Improvement Value:$346,300
65%
Total Assessment$532,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,845+3.1%
2024$15,371+5.7%
2023$14,545+2.9%
2022$14,130+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000
DeedBook 3501, Page 190Recorded12/10/2018