Skip to content

24 Longbridge Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 15, 2018

Property Information

Block72
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage2,316
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,700
33%
Improvement Value:$152,700
67%
Total Assessment$229,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,822+3.1%
2024$6,618+5.7%
2023$6,263+2.9%
2022$6,084+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960