Skip to content

2 4th St

Branchville, NJ 07826

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 2004

Property Information

Block89
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2102

Building Details

Building Class16
DescriptionG
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,344
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,900
54%
Improvement Value:$88,200
46%
Total Assessment$190,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,654+3.1%
2024$5,484+5.7%
2023$5,190+2.9%
2022$5,041+2.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$167,900
DeedBook Login required, Page Login required

Property Sale

Sale
$132,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Built

Built

Year Built: 1976