Skip to content

10 Lehigh St

Franklin, NJ 07416

Built 1915

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 5, 2013

Property Information

Block601
Lot25
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFranklin Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description2SF-O
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,144
Acreage0.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,900
32%
Improvement Value:$265,600
68%
Total Assessment$390,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,443+0.6%
2024$9,382-6.0%
2023$9,981+3.2%
2022$9,667+4.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1915