Skip to content

30 Laketop Dr

Newton, NJ 07860

Last Sale Date
Jan 31, 2014

Property Information

Block1706
Lot26
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityHampton Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR1.5
Sq Footage---
Acreage1.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$40,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,349+5.6%
2024$1,277+5.5%
2023$1,211+0.4%
2022$1,206+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0