Skip to content

110 High St

Ogdensburg, NJ 07439

Built 1987

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block4
Lot40
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityOgdensburg Boro
Tax Map PageTM7

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,722
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,700
20%
Improvement Value:$220,100
80%
Total Assessment$276,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,064+0.8%
2024$10,978+5.3%
2023$10,422+1.4%
2022$10,278+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1987