Skip to content

222 Rt 206

Branchville, NJ 07826

Commercial

Last Sale Price
$850,000
Last Sale Date
Jan 27, 2009

Property Information

Block702
Lot12

Dwellings---
ZoningV-1
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
12%
Improvement Value:$734,200
88%
Total Assessment$834,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,361+3.1%
2024$25,560+8.0%
2023$23,666+4.3%
2022$22,682+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$850,000
DeedBook 3219, Page 535