Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Plymouth Lake Dr
Newton, NJ 07860
Vacant Land
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 9, 1974
Property Information
Block1102
Lot23
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR5A
Sq Footage---
Acreage11.85
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$11,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $432 | +3.4% |
| 2024 | $418 | +5.5% |
| 2023 | $396 | +3.7% |
| 2022 | $382 | +4.2% |
Property History
No events match the selected filters.