Skip to content

Plymouth Lake Dr

Newton, NJ 07860

Last Sale Date
Nov 30, 2054

Property Information

Block1102
Lot45
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR5A
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$276+3.4%
2024$267+5.5%
2023$253+3.7%
2022$244+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$4,500
DeedBook 2772, Page 274