Skip to content

906 Main St

Newton, NJ 07860

Commercial

Last Sale Price
$299,000
Last Sale Date
Jan 13, 2006

Property Information

Block3206
Lot9
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class---
Description1SF-R-LIQUOR ST
Dwellings---
ZoningC
Sq Footage---
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,600
33%
Improvement Value:$137,300
67%
Total Assessment$203,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,397+3.3%
2024$7,161+5.5%
2023$6,788+3.7%
2022$6,543+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$299,000
DeedBook 3008, Page 67