Skip to content

921 Wall St

Newton, NJ 07860

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Dec 5, 1996

Property Information

Block3305
Lot16
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
ZoningR3A
Sq Footage---
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,400
66%
Improvement Value:$6,300
34%
Total Assessment$18,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$678+3.2%
2024$657+5.5%
2023$623+3.7%
2022$600+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 2187, Page 305