Skip to content

East End Rd

Newton, NJ 07860

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 28, 2006

Property Information

Block4003
Lot10
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR30
Sq Footage---
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$46,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$1,115+2.5%
2006$1,088+2.5%
2005$1,061+4.4%
2004$1,017+6.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$8,000
DeedBook 1230, Page 103