Skip to content

Edgewood Dr

Newton, NJ 07860

Vacant Land

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Aug 4, 2022

Property Information

Block4106
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityStillwater Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR30
Sq Footage---
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,092+3.3%
2024$1,057+5.5%
2023$1,002+3.7%
2022$966+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 3646, Page 828

Property Sale

Sale
$7,500
DeedBook 1068, Page 546