Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
19 Chestnut Tree Dr
Highland Lakes, NJ 07422
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 1987
Property Information
Block111
Lot12
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10I
Building Details
Building Class---
DescriptionWELL SITE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$19,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $664 | -12.6% |
| 2024 | $760 | +14.6% |
| 2023 | $663 | +5.4% |
| 2022 | $629 | +5.3% |
Property History
No events match the selected filters.