Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
17 Elm Tree Rd
Highland Lakes, NJ 07422
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 1991
Property Information
Block128
Lot15
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10F
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.54
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$30,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2013 | $1,064 | +4.4% |
| 2012 | $1,020 | +4.1% |
| 2011 | $980 | +14.1% |
| 2010 | $858 | +2.6% |
Property History
No events match the selected filters.