Skip to content

44 Hickory Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Public Property

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 18, 1986

Property Information

Block137
Lot5
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10G

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,800

Tax History

YearProperty taxesChange
1993$181+1.2%
1992$179+8.4%
1991$165-1.3%
1990$167
Property History

No events match the selected filters.