Skip to content

9 Post Hill Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block137
Lot6
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10G

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$671-41.8%
2024$1,154-1.6%
2023$1,172+5.2%
2022$1,114+4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0