Skip to content

34 Lawrence Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 2024

Property Information

Block138
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page10G

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,040
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,700
60%
Improvement Value:$129,900
40%
Total Assessment$327,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,345+7.4%
2024$6,838+12.1%
2023$6,101+0.0%
2022$6,100+31.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974