Skip to content

14 Summit Cir

Sussex, NJ 07461

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block156
Lot36
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12D

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$28,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$754+4.2%
2024$723-34.0%
2023$1,097+2.8%
2022$1,067-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0