Skip to content

34 Lakeside Dr Nw

Sussex, NJ 07461

Built 1989

Last Sale Price
$15,100
Last Sale Date
Sep 14, 2016

Property Information

Block160
Lot123
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12G

Building Details

Building Class16
Description2S FV S 2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,476
Acreage1.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$189,500
46%
Improvement Value:$220,700
54%
Total Assessment$410,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,766-2.1%
2024$8,954+3.8%
2023$8,628+1.2%
2022$8,523-0.3%
Property History

Property Sale

Sale
$15,100
DeedBook 3446, Page 222

Property Built

Built

Year Built: 1989