Skip to content

14 Woodland Hills Dr

Sussex, NJ 07461

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2005

Property Information

Block269
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description2SFVL2AG
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,464
Acreage2.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$207,500
38%
Improvement Value:$333,900
62%
Total Assessment$541,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,133-0.8%
2024$12,231+4.3%
2023$11,723+0.5%
2022$11,669-2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999