Skip to content

3 Meadowlark Dr

Glenwood, NJ 07418

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 20, 2003

Property Information

Block197
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page9E

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,612
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$204,800
58%
Improvement Value:$148,200
42%
Total Assessment$353,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,242+1.8%
2024$7,115-7.1%
2023$7,663+1.5%
2022$7,553+21.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980