Skip to content

24 Valley Dr W

Glenwood, NJ 07418

Vacant Land

Last Sale Price
$3,500
Last Sale Date
Jul 16, 1984

Property Information

Block202
Lot22
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page8C

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$41,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$940-40.3%
2024$1,574-25.7%
2023$2,118+85.9%
2022$1,139+7.2%
Property History

Property Sale

Sale
$3,500
DeedBook 1222, Page 301