Skip to content

4 Rose Court

Glenwood, NJ 07418

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Mar 5, 2025

Property Information

Block209
Lot14
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page9C

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$871-17.7%
2024$1,058-11.2%
2023$1,191+5.1%
2022$1,133+6.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 10368, Page 851Recorded3/12/2025

Property Sale

Sale
$19,000
DeedBook 3248, Page 229