Skip to content

18 Aster St

Glenwood, NJ 07418

Built 1986

Last Sale Price
$93,000
Last Sale Date
Mar 11, 1986

Property Information

Block211
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page9B

Building Details

Building Class16
Description1S FV 2 1BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,800
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$186,100
59%
Improvement Value:$129,400
41%
Total Assessment$315,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,062-0.1%
2024$7,069+3.7%
2023$6,817+4.0%
2022$6,554+6.6%
Property History

Property Sale

Sale
$93,000
DeedBook 1331, Page 263

Property Built

Built

Year Built: 1986