Skip to content

912 Warwick Tpke

Hewitt, NJ 07421

Built 1982

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block35
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class16
Description1S FR AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,398
Acreage3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$252,000
50%
Improvement Value:$251,400
50%
Total Assessment$503,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,528+3.8%
2024$10,139-5.9%
2023$10,777+17.5%
2022$9,174-7.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1982