Skip to content

2 Neosha Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1982

Last Sale Price
$197,000
Last Sale Date
Aug 20, 2010

Property Information

Block433
Lot12
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15H

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,748
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$178,100
59%
Improvement Value:$123,800
41%
Total Assessment$301,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,625+3.8%
2024$6,381-8.0%
2023$6,940+9.4%
2022$6,345+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$197,000
DeedBook 3257, Page 155

Property Built

Built

Year Built: 1982