Skip to content

417 Rt 515

Vernon, NJ 07462

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 10, 2007

Property Information

Block448
Lot12
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page19H

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,930
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,500
49%
Improvement Value:$154,300
51%
Total Assessment$301,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,028+3.9%
2024$6,763-4.5%
2023$7,084+2.9%
2022$6,883+10.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978