Skip to content

Hl Lake 5

Highland Lakes, NJ 07422

Last Sale Date
Jan 15, 2025

Property Information

Block452
Lot15
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class---
DescriptionLAKE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage19.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$466-5.9%
2024$495-17.5%
2023$600+0.4%
2022$598+24.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0