Skip to content

206 Waconia Rd

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 3, 2014

Property Information

Block457
Lot6
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15K

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage560
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$196,700
80%
Improvement Value:$49,500
20%
Total Assessment$246,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,801-3.0%
2024$4,950+18.2%
2023$4,190+5.1%
2022$3,988+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952