Skip to content

131 E Lakeside Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1959

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 5, 2017

Property Information

Block464
Lot48
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,040
Acreage0.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,800
68%
Improvement Value:$94,100
32%
Total Assessment$291,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,935+3.0%
2024$5,761+9.6%
2023$5,257+1.5%
2022$5,181+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959