Skip to content

1164 Lakeside Dr E

Highland Lakes, NJ 07422

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2004

Property Information

Block469
Lot63
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15F

Building Details

Building Class17
Description2SFVL2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,351
Acreage0.62

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,200
43%
Improvement Value:$265,400
57%
Total Assessment$465,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,952+0.1%
2024$9,939+5.3%
2023$9,438+1.1%
2022$9,337+6.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000