Skip to content

11 Pine St E

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 26, 2015

Property Information

Block474
Lot44
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page15Y

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,720
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$173,600
57%
Improvement Value:$130,600
43%
Total Assessment$304,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,771-3.4%
2024$7,006+6.5%
2023$6,581+12.1%
2022$5,872-7.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965