Skip to content

550 Old Homestead Dr

Highland Lakes, NJ 07422

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2004

Property Information

Block490
Lot3
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20N

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$745-35.0%
2024$1,146+8.2%
2023$1,059+6.1%
2022$998-3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$5,800
DeedBook 1561, Page 121