Skip to content

2079 Lakeside Dr W

Highland Lakes, NJ 07422

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 5, 2002

Property Information

Block499
Lot23
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityVernon Twp
Tax Map Page20F

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage896
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$197,200
76%
Improvement Value:$62,800
24%
Total Assessment$260,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,478+3.9%
2024$5,272+9.9%
2023$4,796-2.6%
2022$4,923-6.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964